783 308 701 biuro@aventure.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Prosimy o wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*). Po utworzeniu konta będziesz mógł śledzić stan płatności oraz bieżące informacje o wyjeździe, a po zakończeniu wyjazdu dodać swoja opinię.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzin*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Posiadasz już konto?

Zaloguj się
783 308 701 biuro@aventure.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Prosimy o wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*). Po utworzeniu konta będziesz mógł śledzić stan płatności oraz bieżące informacje o wyjeździe, a po zakończeniu wyjazdu dodać swoja opinię.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Data urodzin*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Posiadasz już konto?

Zaloguj się

Zachodnie wybrzeże USA – fotowyprawa

0
WYPRAWA ZREALIZOWANA
WYPRAWA ZREALIZOWANA
Imię i Nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Dodaj do listy życzeń

Dodanie wyprawy do "Listy życzeń" wymaga konta w naszym serwisie

14835

Masz pytania? Zadzwoń !

Z ogromną przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

783 308 701

biuro@aventure.pl

14 dni
Termin : 2018-06-10
Los Angeles, USA
Level : 3
Liczba osób : 10

Zachodnie wybrzeże USA - edycja 2020

Kolejna edycja fotowyprawy do USA - NOWY PROGRAM !!

Zobacz naszą fotorelację z edycji 2018 : RELACJA

Zachodnie stany USA mają do zaoferowania niezwykłe walory przyrodnicze, piękne formy skalne i ciekawe formy geologiczne. Na wyprawie zwiedzimy  kilka najciekawszych Parków USA. W każdym z nich będziemy mieli okazję zrobić zdjęcia, być może zdjęcia życia ! Program wyprawy naszpikowany jest atrakcjami takimi jak zwiedzaniem Kanionu Antylopy w grupie fotograficznej o najlepszej godzinie, abyś miał(a) możliwość uchwycenia na zdjęciach słupów świetlnych, wycieczka autami terenowymi z napędem na 4 koła po Canyonlands (dreszczyk emocji gwarantowany), wstęp do wszystkich Parków Narodowych (włącznie z Monument Valley, które podlega jurysdykcji Indian Navaho).

Fotowyprawa to nie tylko zdjęcia, ale również możliwość poznania lokalnej kultury, zwyczajów, a dla smakoszy wyjątkowa okazja, żeby spróbować jak naprawdę smakują prawdziwe amerykańskie żeberka z grilla czy też burgery z najlepszej wołowiny!

Dlaczego warto wybrać taką formę wyprawy ?
Fotowyprawa różni się od tradycyjnej wycieczki tym, że na wszystko masz czas, a przede wszystkim na fotografowanie. Nikt Cię nie pogania, nie zagania do autobusu. Grupy liczą maksymalnie 8-10 osób, więc nie ma problemu z wchodzącymi w kadr ludźmi. Spotkasz kilka pozytywnie zakręconych na punkcie fotografii osób, z którymi wymienisz się fotograficznymi doświadczeniami. Fotowyprawa zorganizowana jest kompleksowo z naciskiem na możliwość zrobienia dobrych zdjęć w wyjątkowo urokliwych miejscach o odpowiedniej porze dnia. Masz zapewniony transport od atrakcji do atrakcji i pewność, że na miejscu ją zastaniesz (fotowyprawy organizujemy w miejsca, które znamy i już tam byliśmy, czasami kilka razy). Nie musisz znać języka obcego … Ty będziesz robił zdjęcia i delektował się okolicznościami przyrody. Wszystko inne jest dobrze zorganizowane i zawarte (zazwyczaj) w cenie fotowyprawy.

Szczegóły wyprawy

Spotykamy się

10 czerwca 2018 roku na lotnisku w Los Angeles (LAX)

Cena zawiera

 • 13 noclegów w obiektach **/***, pokoje 2-osobowe,
 • 8 śniadań kontynentalnych,
 • transport uczestników na miejscu od atrakcji do atrakcji (wynajęcie aut, opłaty drogowe, paliwo),
 • wstęp do Parków Narodowych,
 • wstęp do Monument Valley,
 • wstęp do Kanionu Antylopy (pakiet dla fotografów),
 • wycieczka autami 4x4 po Canyonlands,
 • wsparcie fotograficzne w plenerze oraz warsztaty fotograficzne,
 • opieka polskiego pilota,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL, NNW.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza wymienionym,
 • biletów lotniczych (koszt ok. 3.000 zł),
 • wydatków osobistych,
 • napiwków oraz kosztów atrakcji niewymienionych w programie,
 • kosztów wizy (160 USD).
Czego się spodziewać

Dla kogo przeznaczona jest fotowyprawa?
Odpowiedź jest prosta: dla każdego. Jeśli tylko posiadasz aparat fotograficzny, czujesz niepowstrzymaną chęć wyjścia w plener i radość z uwieczniania chwili na zdjęciach, a przy okazji chcesz zwiedzić najciekawsze zakątki USA – to wyprawa dla Ciebie. Fotowyprawa przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i doświadczonych fotografów.

Noclegi
Wyżywienie
Transport

Nocujemy w obiektach o standardzie **/*** w pokojach 2-osobowych. W większości hoteli dostępne będą pralnie (za dodatkową opłatą – około 2$ za pranie).

W cenie wyprawy zawartych jest 8 śniadań kontynentalnych, które zazwyczaj są skromne i oparte na pieczywie (czasami rogalikach), maśle, miodzie, dżemie oraz kawie lub herbacie.  

Na miejscu poruszać będziemy się komfortowymi samochodami. Samochody są w pełni ubezpieczone i wyposażone w klimatyzację oraz sporą część bagażową. Auta prowadzone będą przez pilotów wyprawy.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Zalecane wyposażenie uczestnika:
– aparat fotograficzny (z możliwością ustawienia trybu manualnego, z wymienną optyką, rejestrujący zdjęcia w formacie RAW),
– obiektywy: standardowy zoom i teleobiektyw,
– statyw, pilot zdalnego wyzwalania,
– filtry szare, połówkowe,
– zapas kart pamięci i akumulatorów,
– ładowarka,
– latarka czołówka (fotografujemy również w nocy),
– odpowiednia odzież letnia oraz ochrona przed wiatrem,
– buty trekingowe nad kostki, lekkie obuwie sportowe, klapki,
– nakrycie głowy chroniące przed słońcem,
– krem ochronny z filtrem UV,
– strój kąpielowy,
– dedykowane zbiorniki na wodę (bidon, waterbag itp.),
– kieszonkowe na napoje, posiłki, napiwki – min. 400$.

PIENIĄDZE

Walutą w USA jest dolar amerykański (USD). Powszechnym środkiem płatniczym są karty kredytowe. Ze względów bezpieczeństwa, jak również wygody zalecane jest wyrobienie takiej karty przed wyjazdem za granicę w jednym z polskich banków.

ZDROWIE, SZCZEPIENIA, LEKI

Od osób przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z Polski nie są wymagane szczepienia. Opieka medyczna jest wszędzie dostępna i na wysokim poziomie, lecz jej koszty są bardzo wysokie. Wizyta u lekarza ogólnego kosztuje zwykle ponad 100 USD, doba w szpitalu – od 500 do kilku tysięcy USD, nie licząc badań i zabiegów. Konieczne jest więc posiadanie ubezpieczenia turystycznego, pokrywającego koszty leczenia w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Organizator zaleca dobrowolne, za dodatkową opłatą podwyższenie sumy ubezpieczeniowych w przypadku tej wyprawy.

KLIMAT

Większość atrakcji, które odwiedzimy znajduje się na terenach pustynnych/skalistych gdzie temperatura w czerwcu może sięgać 40 stopni w cieniu! Nawet kilkuset metrowy spacer może być sporym wyzwaniem dla naszych organizmów.

TELEFON, INTERNET

Darmowe WiFi dostępne jest praktycznie w każdym miejscu noclegowym. Koszty rozmów, SMS czy transmisji danych są bardzo wysokie. Najtańszym, aczkolwiek też dość kosztownym rozwiązaniem, jest zaopatrzenie się w lokalną kartę SIM.

Ważne informacje

Warto mieć na uwadze, że większość atrakcji, które odwiedzimy znajduje się na terenach pustynnych/skalistych gdzie temperatura w czerwcu może sięgać 40 stopni w cieniu! Nawet kilkuset metrowy spacer może być sporym wyzwaniem dla naszych organizmów.

Nie należy podejmować żadnych nieodwracalnych decyzji związanych z podróżą lub kupować biletu aż do chwili otrzymania paszportu z wizą oraz otrzymania potwierdzenia z naszej strony, że wyprawa się odbędzie.

Napięcie w gniazdkach w USA wynosi 110V. Większość obecnie sprzedawanych urządzeń jest kompatybilnych z tym napięciem jednakże należy zaopatrzyć się w adaptery do amerykańskich gniazdek (koszt od 5,00 zł/sztukę).

Minimalna liczba uczestników, by potwierdzić grupę i termin to 6 osób.

Wizy

Co to jest wiza nieimigracyjna?
Wiza amerykańska jest dokumentem wydanym przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych i naklejonym na jedną ze stron Twojego paszportu, który uprawnia do starania się o wjazd na terytorium USA. Wiza nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Oznacza jedynie, że Twoje podanie wizowe zostało rozpatrzone przez konsula amerykańskiego, który stwierdził, iż możesz podróżować do punktu granicznego na lotnisku, w porcie morskim bądź na granicy lądowej i ubiegać się o zezwolenie na wjazd w określonym celu. Jedynie amerykański urzędnik imigracyjny Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS) jest uprawniony do wydania zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych i decyzji jak długo może trwać dany pobyt.

Jak ubiegać się o wizę?
Prosimy zapoznać się z informacją: Jak ubiegać się o wizę.

W większości przypadków ubiegamy się o wizę turystyczną B-1/B-2. Złożenie wniosku o przyznanie wizy łączy się z opłatą za jej rozpatrzenie w wysokości 160 USD (ok. 592 zł)

Więcej informacji o wizach turystycznych znajdziesz tutaj: Wiza turystyczna

Galeria zdjęć
Miejsca, które odwiedzimy podczas wyprawy