783 308 701 biuro@aventure.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Prosimy o wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*). Po utworzeniu konta będziesz mógł śledzić stan płatności oraz bieżące informacje o wyjeździe, a po zakończeniu wyjazdu dodać swoja opinię.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zgadzasz się z naszym Regulaminem oraz Polityką Prywatności.

Posiadasz już konto?

Zaloguj się
783 308 701 biuro@aventure.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Prosimy o wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*). Po utworzeniu konta będziesz mógł śledzić stan płatności oraz bieżące informacje o wyjeździe, a po zakończeniu wyjazdu dodać swoja opinię.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Utworzenie konta oznacza, że zgadzasz się z naszym Regulaminem oraz Polityką Prywatności.

Posiadasz już konto?

Zaloguj się

Zachodnie wybrzeże USA – fotowyprawa

0
WYPRAWA ZREALIZOWANA
WYPRAWA ZREALIZOWANA
Imię i Nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Dodaj do listy życzeń

Dodanie wyprawy do "Listy życzeń" wymaga konta w naszym serwisie

14513

Masz pytania? Zadzwoń !

Z ogromną przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

783 308 701

biuro@aventure.pl

14 dni
Termin : 2018-06-10
Los Angeles, USA
Level : 3
Liczba osób : 10

Wyprawa do USA edycja 2019 już się planuje!
Chcesz być na bieżąco?

Zobacz naszą fotorelację z edycji 2018 : RELACJA

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje o nowościach, promocjach i innych wydarzeniach

Zachodnie stany USA mają do zaoferowania niezwykłe walory przyrodnicze, piękne formy skalne i ciekawe formy geologiczne. Na wyprawie zwiedzimy  kilka najciekawszych Parków USA. W każdym z nich będziemy mieli okazję zrobić zdjęcia, być może zdjęcia życia ! Program wyprawy naszpikowany jest atrakcjami takimi jak zwiedzaniem Kanionu Antylopy w grupie fotograficznej o najlepszej godzinie, abyś miał(a) możliwość uchwycenia na zdjęciach słupów świetlnych, wycieczka autami terenowymi z napędem na 4 koła po Canyonlands (dreszczyk emocji gwarantowany), wstęp do wszystkich Parków Narodowych (włącznie z Monument Valley, które podlega jurysdykcji Indian Navaho).

Fotowyprawa to nie tylko zdjęcia, ale również możliwość poznania lokalnej kultury, zwyczajów, a dla smakoszy wyjątkowa okazja, żeby spróbować jak naprawdę smakują prawdziwe amerykańskie żeberka z grilla czy też burgery z najlepszej wołowiny!

Dlaczego warto wybrać taką formę wyprawy ?
Fotowyprawa różni się od tradycyjnej wycieczki tym, że na wszystko masz czas, a przede wszystkim na fotografowanie. Nikt Cię nie pogania, nie zagania do autobusu. Grupy liczą maksymalnie 8-10 osób, więc nie ma problemu z wchodzącymi w kadr ludźmi. Spotkasz kilka pozytywnie zakręconych na punkcie fotografii osób, z którymi wymienisz się fotograficznymi doświadczeniami. Fotowyprawa zorganizowana jest kompleksowo z naciskiem na możliwość zrobienia dobrych zdjęć w wyjątkowo urokliwych miejscach o odpowiedniej porze dnia. Masz zapewniony transport od atrakcji do atrakcji i pewność, że na miejscu ją zastaniesz (fotowyprawy organizujemy w miejsca, które znamy i już tam byliśmy, czasami kilka razy). Nie musisz znać języka obcego … Ty będziesz robił zdjęcia i delektował się okolicznościami przyrody. Wszystko inne jest dobrze zorganizowane i zawarte (zazwyczaj) w cenie fotowyprawy.

Szczegóły wyprawy

Spotykamy się

10 czerwca 2018 roku na lotnisku w Los Angeles (LAX)

Cena zawiera

 • 13 noclegów w obiektach **/***, pokoje 2-osobowe,
 • 8 śniadań kontynentalnych,
 • transport uczestników na miejscu od atrakcji do atrakcji (wynajęcie aut, opłaty drogowe, paliwo),
 • wstęp do Parków Narodowych,
 • wstęp do Monument Valley,
 • wstęp do Kanionu Antylopy (pakiet dla fotografów),
 • wycieczka autami 4x4 po Canyonlands,
 • wsparcie fotograficzne w plenerze oraz warsztaty fotograficzne,
 • opieka polskiego pilota,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL, NNW.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza wymienionym,
 • biletów lotniczych (koszt ok. 3.000 zł),
 • wydatków osobistych,
 • napiwków oraz kosztów atrakcji niewymienionych w programie,
 • kosztów wizy (160 USD).
Czego się spodziewać

Dla kogo przeznaczona jest fotowyprawa?
Odpowiedź jest prosta: dla każdego. Jeśli tylko posiadasz aparat fotograficzny, czujesz niepowstrzymaną chęć wyjścia w plener i radość z uwieczniania chwili na zdjęciach, a przy okazji chcesz zwiedzić najciekawsze zakątki USA – to wyprawa dla Ciebie. Fotowyprawa przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i doświadczonych fotografów.

Noclegi
Wyżywienie
Transport

Nocujemy w obiektach o standardzie **/*** w pokojach 2-osobowych. W większości hoteli dostępne będą pralnie (za dodatkową opłatą – około 2$ za pranie).

W cenie wyprawy zawartych jest 8 śniadań kontynentalnych, które zazwyczaj są skromne i oparte na pieczywie (czasami rogalikach), maśle, miodzie, dżemie oraz kawie lub herbacie.  

Na miejscu poruszać będziemy się komfortowymi samochodami. Samochody są w pełni ubezpieczone i wyposażone w klimatyzację oraz sporą część bagażową. Auta prowadzone będą przez pilotów wyprawy.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Zalecane wyposażenie uczestnika:
– aparat fotograficzny (z możliwością ustawienia trybu manualnego, z wymienną optyką, rejestrujący zdjęcia w formacie RAW),
– obiektywy: standardowy zoom i teleobiektyw,
– statyw, pilot zdalnego wyzwalania,
– filtry szare, połówkowe,
– zapas kart pamięci i akumulatorów,
– ładowarka,
– latarka czołówka (fotografujemy również w nocy),
– odpowiednia odzież letnia oraz ochrona przed wiatrem,
– buty trekingowe nad kostki, lekkie obuwie sportowe, klapki,
– nakrycie głowy chroniące przed słońcem,
– krem ochronny z filtrem UV,
– strój kąpielowy,
– dedykowane zbiorniki na wodę (bidon, waterbag itp.),
– kieszonkowe na napoje, posiłki, napiwki – min. 400$.

PIENIĄDZE

Walutą w USA jest dolar amerykański (USD). Powszechnym środkiem płatniczym są karty kredytowe. Ze względów bezpieczeństwa, jak również wygody zalecane jest wyrobienie takiej karty przed wyjazdem za granicę w jednym z polskich banków.

ZDROWIE, SZCZEPIENIA, LEKI

Od osób przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z Polski nie są wymagane szczepienia. Opieka medyczna jest wszędzie dostępna i na wysokim poziomie, lecz jej koszty są bardzo wysokie. Wizyta u lekarza ogólnego kosztuje zwykle ponad 100 USD, doba w szpitalu – od 500 do kilku tysięcy USD, nie licząc badań i zabiegów. Konieczne jest więc posiadanie ubezpieczenia turystycznego, pokrywającego koszty leczenia w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Organizator zaleca dobrowolne, za dodatkową opłatą podwyższenie sumy ubezpieczeniowych w przypadku tej wyprawy.

KLIMAT

Większość atrakcji, które odwiedzimy znajduje się na terenach pustynnych/skalistych gdzie temperatura w czerwcu może sięgać 40 stopni w cieniu! Nawet kilkuset metrowy spacer może być sporym wyzwaniem dla naszych organizmów.

TELEFON, INTERNET

Darmowe WiFi dostępne jest praktycznie w każdym miejscu noclegowym. Koszty rozmów, SMS czy transmisji danych są bardzo wysokie. Najtańszym, aczkolwiek też dość kosztownym rozwiązaniem, jest zaopatrzenie się w lokalną kartę SIM.

Ważne informacje

Warto mieć na uwadze, że większość atrakcji, które odwiedzimy znajduje się na terenach pustynnych/skalistych gdzie temperatura w czerwcu może sięgać 40 stopni w cieniu! Nawet kilkuset metrowy spacer może być sporym wyzwaniem dla naszych organizmów.

Nie należy podejmować żadnych nieodwracalnych decyzji związanych z podróżą lub kupować biletu aż do chwili otrzymania paszportu z wizą oraz otrzymania potwierdzenia z naszej strony, że wyprawa się odbędzie.

Napięcie w gniazdkach w USA wynosi 110V. Większość obecnie sprzedawanych urządzeń jest kompatybilnych z tym napięciem jednakże należy zaopatrzyć się w adaptery do amerykańskich gniazdek (koszt od 5,00 zł/sztukę).

Minimalna liczba uczestników, by potwierdzić grupę i termin to 6 osób.

Program wyprawy

Dzień 1przylot do Los Angeles

Spotykamy się na lotnisku w Los Angeles (LAX) i udamy się bezpośrednio do naszego pierwszego miejsca noclegowego, aby odpocząć i odświeżyć się po wielogodzinnej podróży.

Dzień 2Los Angeles / Joshua Tree

Po śniadaniu wybierzemy się zwiedzić Beverly Hills oraz słynną aleję gwiazd w Hollywood. Po południu opuścimy Los Angeles i udamy się w stronę Parku Narodowego Joshua Tree, gdzie po zameldowaniu się w hotelu będziemy fotografować zachód słońca wśród charakterystycznych drzew Jozuego oraz kaktusów cholla

Trasa około 200 mil.

Dzień 3Route 66

Ten dzień poświęcimy na przejazd części kultowej Route 66. Odwiedzimy małe i urokliwe miasteczka wprost z dzikiego zachodu oraz atrakcje wzdłuż trasy, aby pod wieczór pojawić się w kolejnym miejscu noclegowym (Williams, AZ).

Trasa około 360 mil.

Dzień 4Grand Canyon

Wczesna pobudka (około 3:00 w nocy) i wyruszamy w stronę Wielkiego Kanionu Kolorado polować na wschód słońca. Cały dzień spędzimy na terenie parku zwiedzając jego najciekawsze zakamarki i punkty widokowe wzdłuż South Rim.
Po zachodzie słońca udamy się w stronę Page (AZ).

Trasa około 200 mil.

Dzień 5Kanion Antylopy / Horseshoe Band

Dzień zdominuje jedno z najczęściej i najchętniej fotografowanych miejsc na świecie – Kanion Antylopy. W kanionie z przewodnikiem spędzimy około dwie godziny, które wypełnione będą intensywną fotografią. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje nam planów będziemy mieli okazję podziwiać słupy świetlne i kanion w najpiękniejszym wydaniu.
Zachód słońca spędzimy nad imponującym Horseshoe Bend – zakolu rzeki Kolorado w kształcie podkowy.

Trasa około 30 mil.

Dzień 6Monument Valley

Początek dnia spędzimy nad jeziorem Powella, aby później przenieść się w świat westernów i kowboi – Monument Valley.
Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych krajobrazów w Stanach Zjednoczonych, dzięki jego roli jako plan filmowy dla niezliczonej ilości produkcji. Podziwiać będziemy charakterystyczne formy skalne, dzikie konie oraz przejedziemy wewnątrz parku około 17 mil szukając odpowiednich kadrów.
Po zachodzie słońca udamy się do miasteczka Moab (UT).

Trasa około 300 mil.

Dzień 7Arches

Dzień poświęcimy na zwiedzanie i fotografowanie najsłynniejszego, a zarazem najpiękniejszego Parku Narodowego w stanie Utah – Arches National Park.
Zachód słońca po lekkim trekkingu spędzimy podziwiając najsłynniejszą formację skalną parku – Delicate Arch, który każdego roku przyciąga tysiące miłośników fotografii i jest symbolem stanu Utah.

Trasa około 50 mil.

Dzień 8Canyonlands

Pierwsze promienie słońca podziwiać będziemy pod wyjątkowo fotogenicznym łukiem skalnym – Mesa Arch znanym chociażby z tapety Windows 7. Resztę dnia poświęcimy na eksplorację parku Canyonlands w autach terenowych 4×4, a dzień zakończymy zachodem słońca nad Dead Horse Point.

Trasa około 200 mil.

Dzień 9Bryce Canyon

Zanim dotrzemy do punktu dnia czyli Bryce Canyon podziwiać będziemy najpiękniejsze rejony stanu Utah wzdłuż malowniczej drogi numer 12 – jednej z najpiękniejszych autostrad w USA.
Ostatnie promienie słońca towarzyszyć nam będą w Parku Bryce, który przez tysiące lat tworzony był przez matkę naturę i który wciąż się zmienia z uwagi na trwające procesy erozji.

Trasa około 300 mil.

Dzień 10Zion

Dzień rozpoczniemy wschodem słońca w kanionie Bryce, aby następnie udać się do jego „wnętrza” malowniczą ścieżką wśród księżycowych formacji skalnych. Po zwiedzaniu kanionu przejedziemy na zachód słońca w kolejnym, wyjątkowym parku na naszej trasie – Zion.

Trasa około 120 mil.

Dzień 11Valley of Fire

Kolejny dzień na wyprawie powitamy wschodem słońca w parku Zion, aby później jeszcze pełniej poznać jego walory. Wyruszymy na trekking po najciekawszych trasach (plan zwiedzania dopasujemy na miejscu mając na uwadze kondycję grupy).
Następnie udamy się w stronę Las Vegas, by po drodze podziwiać zachód słońca w Dolinie Ognia (Valley of Fire).

Trasa około 230 mil.

Dzień 12Viva Las Vegas!

Relaks w Las Vegas – mieście, które nie zasypia. Zwiedzanie miasta, street-photo.
Chętni mogą skorzystać z setek atrakcji oferowanych przez miasto rozrywki (niewliczone w cenę wyprawy) np. High Roller – jeden z największych diabelskich młynów (168 metrów wysokości) na świecie (cena: 37 $/osobę)

Dzień 13Los Angeles

Rano opuszczamy Las Vegas (NV) i kierujemy się w stronę Los Angeles (CA).
Będąc na miejscu zwiedzimy wybrzeże włącznie z Santa Monica Pier, plażą Venice. Zachód słońca spędzimy przy obserwatorium Griffitha, z którego rozpościera się wyjątkowa panorama miasta.

Trasa około 350 mil.

Dzień 14powrót do PL

Jeśli czas pozwoli, przed wylotem zrobimy zakupy w największym outlecie w Los Angeles, a następnie udamy się na lotnisko.
Powrót do PL.

Wizy

Co to jest wiza nieimigracyjna?
Wiza amerykańska jest dokumentem wydanym przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych i naklejonym na jedną ze stron Twojego paszportu, który uprawnia do starania się o wjazd na terytorium USA. Wiza nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Oznacza jedynie, że Twoje podanie wizowe zostało rozpatrzone przez konsula amerykańskiego, który stwierdził, iż możesz podróżować do punktu granicznego na lotnisku, w porcie morskim bądź na granicy lądowej i ubiegać się o zezwolenie na wjazd w określonym celu. Jedynie amerykański urzędnik imigracyjny Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS) jest uprawniony do wydania zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych i decyzji jak długo może trwać dany pobyt.

Jak ubiegać się o wizę?
Prosimy zapoznać się z informacją: Jak ubiegać się o wizę.

W większości przypadków ubiegamy się o wizę turystyczną B-1/B-2. Złożenie wniosku o przyznanie wizy łączy się z opłatą za jej rozpatrzenie w wysokości 160 USD (ok. 592 zł)

Więcej informacji o wizach turystycznych znajdziesz tutaj: Wiza turystyczna

Galeria zdjęć
Miejsca, które odwiedzimy podczas wyprawy
Mapa
6 użytkowników przegląda tą ofertę w tej chwili!