Z ogromną przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
783 308 701
biuro@aventure.pl
Na wyprawie zwiedzimy kilka najciekawszych Parków USA. W każdym z nich będziemy mieli okazję zrobić zdjęcia, być może zdjęcia życia ! Program wyprawy naszpikowany jest atrakcjami w postaci wyjątkowych miejsc, które zazwyczaj oglądamy w TV:
– San Francisco,
– park Yosemite,
– park Sequoia,
– Las Vegas,
– słynna droga Route 66,
– Wielki Kanion Kolorado,
– kanion Antylopy (opcja),
– Horseshoe Band,
– Monument Valley,
– parki Arches oraz Canyonlands,
– parki Bryce i Zion,
– Dolina Śmierci (Death Valley) …
W cenie wyprawy atrakcja w postaci wycieczki Jeepami z napędem na 4 koła po Canyonlands (dreszczyk emocji gwarantowany) jedną z najbardziej malowniczych tras widokowych w Utah gdzie kręcono finałową scenę w kultowym filmie Ridleya Scotta „Thelma & Louise” oraz wstęp do wszystkich Parków Narodowych (włącznie z Monument Valley, które podlega jurysdykcji Indian Navaho).
Fotowyprawa to nie tylko zdjęcia, ale również możliwość poznania lokalnej kultury, zwyczajów, a dla smakoszy wyjątkowa okazja, żeby sprawdzić jak naprawdę smakują prawdziwe amerykańskie żeberka z grilla czy też burgery z najlepszej wołowiny!
2 czerwca 2020 roku na lotnisku w San Francisco (SFO)
Dla kogo przeznaczona jest fotowyprawa?
Odpowiedź jest prosta: dla każdego. Jeśli tylko posiadasz aparat fotograficzny, czujesz niepowstrzymaną chęć wyjścia w plener i radość z uwieczniania chwili na zdjęciach, a przy okazji chcesz zwiedzić najciekawsze zakątki USA – to wyprawa dla Ciebie. Fotowyprawa przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i doświadczonych fotografów, ale i dla osób bez aparatów będzie niesamowitą przygodą!.
Nocujemy w obiektach o standardzie **/*** w pokojach 2-osobowych. W większości hoteli dostępne będą pralnie (za dodatkową opłatą – około 2$ za pranie).
W cenie wyprawy zawartych jest 8 śniadań kontynentalnych, które zazwyczaj są skromne i oparte na pieczywie (czasami rogalikach), maśle, miodzie, dżemie oraz kawie lub herbacie.
Na miejscu poruszać będziemy się komfortowymi samochodami. Samochody są w pełni ubezpieczone i wyposażone w klimatyzację oraz sporą część bagażową. Auta prowadzone będą przez pilotów wyprawy.
Cena wyprawy podzielona jest na 2 części:
1. 1.450 USD (płatne na konto PLN wg kursu sprzedaży USD mBank z dnia dokonywania wpłaty)
2. 3.489 PLN
Miejsce na wyprawie gwarantuje wpłata zaliczki stanowiąca około 30% ceny wyprawy: 2.699 PLN
Pozostałą część ceny wyprawy należy uiścić do 18 kwietnia 2020 roku na konta podane w umowie.
Zalecane wyposażenie uczestnika:
– aparat fotograficzny (z możliwością ustawienia trybu manualnego, z wymienną optyką, rejestrujący zdjęcia w formacie RAW),
– obiektywy: standardowy zoom i teleobiektyw,
– statyw, pilot zdalnego wyzwalania,
– filtry szare, połówkowe,
– zapas kart pamięci i akumulatorów,
– ładowarka,
– latarka czołówka (fotografujemy również w nocy),
– odpowiednia odzież letnia oraz ochrona przed wiatrem,
– buty trekingowe nad kostki, lekkie obuwie sportowe, klapki,
– nakrycie głowy chroniące przed słońcem,
– krem ochronny z filtrem UV,
– strój kąpielowy,
– dedykowane zbiorniki na wodę (bidon, waterbag itp.),
– kieszonkowe na napoje, posiłki, napiwki – min. 400$.
Walutą w USA jest dolar amerykański (USD). Powszechnym środkiem płatniczym są karty kredytowe. Ze względów bezpieczeństwa, jak również wygody zalecane jest wyrobienie takiej karty przed wyjazdem za granicę w jednym z polskich banków.
Od osób przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z Polski nie są wymagane szczepienia. Opieka medyczna jest wszędzie dostępna i na wysokim poziomie, lecz jej koszty są bardzo wysokie. Wizyta u lekarza ogólnego kosztuje zwykle ponad 100 USD, doba w szpitalu – od 500 do kilku tysięcy USD, nie licząc badań i zabiegów. Konieczne jest więc posiadanie ubezpieczenia turystycznego, pokrywającego koszty leczenia w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Organizator zaleca dobrowolne, za dodatkową opłatą podwyższenie sum ubezpieczeniowych w przypadku tej wyprawy.
Większość atrakcji, które odwiedzimy znajduje się na terenach pustynnych/skalistych gdzie temperatura w czerwcu może sięgać 40 stopni w cieniu! Nawet kilkuset metrowy spacer może być sporym wyzwaniem dla naszych organizmów.
Darmowe WiFi dostępne jest praktycznie w każdym miejscu noclegowym. Koszty rozmów, SMS czy transmisji danych są bardzo wysokie. Najtańszym, aczkolwiek też dość kosztownym rozwiązaniem, jest zaopatrzenie się w lokalną kartę SIM.
Warto mieć na uwadze, że większość atrakcji, które odwiedzimy znajduje się na terenach pustynnych/skalistych gdzie temperatura w czerwcu może sięgać 40 stopni w cieniu! Nawet kilkuset metrowy spacer może być sporym wyzwaniem dla naszych organizmów.
Nie należy podejmować żadnych nieodwracalnych decyzji związanych z podróżą lub kupować biletu aż do chwili otrzymania paszportu z wizą (zatwierdzonej autoryzacji ESTA) oraz otrzymania potwierdzenia z naszej strony, że wyprawa się odbędzie.
Napięcie w gniazdkach w USA wynosi 110V. Większość obecnie sprzedawanych urządzeń jest kompatybilnych z tym napięciem jednakże należy zaopatrzyć się w adaptery do amerykańskich gniazdek (koszt od 5,00 zł/sztukę).
Minimalna liczba uczestników, by potwierdzić grupę i termin to 6 osób.
Spotykamy się na lotnisku w San Francisco (SFO) i udamy się bezpośrednio do naszego pierwszego miejsca noclegowego, aby odpocząć i odświeżyć się po wielogodzinnej podróży.
Po śniadaniu udamy się w stronę jednego z najpiękniejszych parków narodowych USA – Yosemite, gdzie spędzimy popołudnie oraz zachód słońca.
Trasa około 330 mil.
Ten dzień poświęcimy na zwiedzanie parku sekwoi, który słynie z rosnących w nim mamutowców olbrzymich, w tym największego drzewa na świecie nazwanego General Sherman tree (Drzewo Generała Shermana). W Lesie Olbrzymów spędzimy cały dzień.
Trasa około 215 mil.
W drodze do Las Vegas odwiedzimy (opcja 8 USD) opuszczone miasteczko na pustyni Mojave – Calico Ghost Town, a tuż przed wizytą w Sin City zrobimy przystanek przy monumentalnej zaporze Hoovera.
Relaks w Las Vegas – mieście, które nie zasypia. Zwiedzanie miasta, street-photo.
Chętni mogą skorzystać z setek atrakcji oferowanych przez miasto rozrywki (niewliczone w cenę wyprawy) np. High Roller – jeden z największych diabelskich młynów (168 metrów wysokości) na świecie (cena: 37 USD/osobę)
Trasa około 340 mil.
Ten dzień poświęcimy na przejazd części kultowej Route 66. Odwiedzimy małe i urokliwe miasteczka wprost z dzikiego zachodu oraz atrakcje wzdłuż trasy, aby pod wieczór pojawić się w kolejnym miejscu noclegowym (Williams, AZ).
Trasa około 300 mil.
Wczesna pobudka (około 3:00 w nocy) i wyruszymy w stronę Wielkiego Kanionu Kolorado polować na wschód słońca. Cały dzień spędzimy na terenie parku zwiedzając jego najciekawsze zakamarki i punkty widokowe wzdłuż South Rim.
Po zachodzie słońca udamy się w stronę Page (AZ).
Opcja: przelot śmigłowcem nad Kanionem: około 230 USD
Trasa około 220 mil.
Dzień zdominuje jedno z najczęściej i najchętniej fotografowanych miejsc na świecie – Kanion Antylopy (opcja za dodatkową opłatą/wymagana rezerwacja).
Zachód słońca spędzimy nad imponującym Horseshoe Bend – zakolu rzeki Kolorado w kształcie podkowy.
Trasa około 50 mil.
Początek dnia spędzimy nad jeziorem Powella, aby później przenieść się w świat westernów i kowboi – Monument Valley.
Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych krajobrazów w Stanach Zjednoczonych, dzięki jego roli jako plan filmowy dla niezliczonej ilości produkcji. Podziwiać będziemy charakterystyczne formy skalne, dzikie konie oraz przejedziemy wewnątrz parku około 17 mil szukając odpowiednich kadrów.
Po zachodzie słońca udamy się do miasteczka Moab (UT).
Trasa około 300 mil.
Dzień poświęcimy na zwiedzanie i fotografowanie najsłynniejszego, a zarazem najpiękniejszego Parku Narodowego w stanie Utah – Arches National Park.
Zachód słońca po lekkim trekkingu spędzimy podziwiając najsłynniejszą formację skalną parku – Delicate Arch, który każdego roku przyciąga tysiące miłośników fotografii i jest symbolem stanu Utah.
Trasa około 50 mil.
Pierwsze promienie słońca podziwiać będziemy pod wyjątkowo fotogenicznym łukiem skalnym – Mesa Arch znanym chociażby z tapety Windows 7. Resztę dnia poświęcimy na eksplorację parku Canyonlands w autach terenowych 4×4, a dzień zakończymy zachodem słońca nad Dead Horse Point.
Trasa około 100 mil.
Zanim dotrzemy do punktu dnia czyli Bryce Canyon podziwiać będziemy najpiękniejsze rejony stanu Utah wzdłuż malowniczej drogi numer 12 – jednej z najpiękniejszych autostrad w USA.
Ostatnie promienie słońca towarzyszyć nam będą w Parku Bryce, który przez tysiące lat tworzony był przez matkę naturę i który wciąż się zmienia z uwagi na trwające procesy erozji.
Trasa około 300 mil.
Dzień rozpoczniemy wschodem słońca w kanionie Bryce, aby następnie udać się do jego „wnętrza” malowniczą ścieżką wśród księżycowych formacji skalnych. Po zwiedzaniu kanionu przejedziemy na zachód słońca w kolejnym, wyjątkowym parku na naszej trasie – Zion.
Trasa około 120 mil.
Kolejny dzień na wyprawie powitamy wschodem słońca w parku Zion, aby później jeszcze pełniej poznać jego walory. Wyruszymy na trekking po najciekawszych trasach (plan zwiedzania dopasujemy na miejscu mając na uwadze kondycję grupy).
Następnie udamy się w stronę Las Vegas, by po drodze podziwiać zachód słońca w Dolinie Ognia (Valley of Fire).
Trasa około 230 mil.
Rano opuścimy stolicę hazardu i wyruszymy w stronę najgorętszego miejsca na świecie – Doliny Śmierci. Odwiedzimy niewielkie słone jezioro położone 86 metrów poniżej poziomu morza – Badwater oraz kilka ciekawych punktów.
Po pustynnych atrakcjach dzień zakończymy w górzystych terenach Sierra Nevada (około 2.400 mnpm)
Trasa około 400 mil.
Wschód słońca spędzimy nad tajemniczym jeziorem Mono Lake, a następnie wyruszymy w stronę San Francisco malowniczą drogą prowadzącą przez park Yosemite.
Zwiedzanie San Francisco (Pier 39, Fishermans`s Wharf, Park Golden Gate)
Trasa około 300 mil.
Wschód słońca z widokiem na most Golden Gate. Jeśli czas pozwoli, przed wylotem zrobimy zakupy w outlecie w San Francisco, a następnie udamy się na lotnisko.
Powrót do PL (lądowanie 18 czerwca 2020 roku).
Co to jest wiza nieimigracyjna?
Wiza amerykańska jest dokumentem wydanym przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych i naklejonym na jedną ze stron Twojego paszportu, który uprawnia do starania się o wjazd na terytorium USA. Wiza nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Oznacza jedynie, że Twoje podanie wizowe zostało rozpatrzone przez konsula amerykańskiego, który stwierdził, iż możesz podróżować do punktu granicznego na lotnisku, w porcie morskim bądź na granicy lądowej i ubiegać się o zezwolenie na wjazd w określonym celu. Jedynie amerykański urzędnik imigracyjny Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS) jest uprawniony do wydania zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych i decyzji jak długo może trwać dany pobyt.
Jak ubiegać się o wizę?
Prosimy zapoznać się z informacją: Jak ubiegać się o wizę.
W większości przypadków ubiegamy się o wizę turystyczną B-1/B-2. Złożenie wniosku o przyznanie wizy łączy się z opłatą za jej rozpatrzenie w wysokości 160 USD.
Więcej informacji o wizach turystycznych znajdziesz tutaj: Wiza turystyczna
Od 11 listopada 2019 roku Polska stała się 39 krajem, który będzie mógł skorzystać z ruchu bezwizowego ze Stanami Zjednoczonymi.
Autoryzację ESTA możesz dokonać na stronie: ESTA
Jak będzie wyglądało podróżowanie do USA po wprowadzeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego🇵🇱🇺🇸? pic.twitter.com/RYQ8bhCZO4
— US Embassy Warsaw (@USEmbassyWarsaw) 28 października 2019