Z ogromną przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
783 308 701
biuro@aventure.pl
WYPRAWA ZOSTAŁA PRZENIESIONA NA ROK 2022
Na wyprawie zwiedzimy kilka najciekawszych Parków USA. W każdym z nich będziemy mieli okazję zrobić zdjęcia, być może zdjęcia życia ! Program wyprawy naszpikowany jest atrakcjami w postaci wyjątkowych miejsc, które zazwyczaj oglądamy w TV:
– San Francisco,
– park Yosemite,
– park Sequoia,
– Las Vegas,
– słynna droga Route 66,
– Wielki Kanion Kolorado,
– kanion Antylopy (opcja),
– Horseshoe Band,
– Monument Valley,
– parki Arches oraz Canyonlands,
– parki Bryce i Zion,
– Dolina Śmierci (Death Valley) …
W cenie wyprawy atrakcja w postaci wycieczki Jeepami z napędem na 4 koła po Canyonlands (dreszczyk emocji gwarantowany) jedną z najbardziej malowniczych tras widokowych w Utah gdzie kręcono finałową scenę w kultowym filmie Ridleya Scotta „Thelma & Louise” oraz wstęp do wszystkich Parków Narodowych (włącznie z Monument Valley, które podlega jurysdykcji Indian Navaho).
Fotowyprawa to nie tylko zdjęcia, ale również możliwość poznania lokalnej kultury, zwyczajów, a dla smakoszy wyjątkowa okazja, żeby sprawdzić jak naprawdę smakują prawdziwe amerykańskie żeberka z grilla czy też burgery z najlepszej wołowiny!
W czerwcu 2021 roku na lotnisku w San Francisco (SFO)
Dla kogo przeznaczona jest fotowyprawa?
Odpowiedź jest prosta: dla każdego. Jeśli tylko posiadasz aparat fotograficzny, czujesz niepowstrzymaną chęć wyjścia w plener i radość z uwieczniania chwili na zdjęciach, a przy okazji chcesz zwiedzić najciekawsze zakątki USA – to wyprawa dla Ciebie. Fotowyprawa przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i doświadczonych fotografów, ale i dla osób bez aparatów będzie niesamowitą przygodą!.
Nocujemy w obiektach o standardzie **/*** w pokojach 2-osobowych. W większości hoteli dostępne będą pralnie (za dodatkową opłatą – około 2$ za pranie).
W cenie wyprawy zawartych jest 8 śniadań kontynentalnych, które zazwyczaj są skromne i oparte na pieczywie (czasami rogalikach), maśle, miodzie, dżemie oraz kawie lub herbacie.
Na miejscu poruszać będziemy się komfortowymi samochodami. Samochody są w pełni ubezpieczone i wyposażone w klimatyzację oraz sporą część bagażową. Auta prowadzone będą przez pilotów wyprawy.
Cena wyprawy podzielona jest na 2 części:
1. 1.450 USD (płatne na konto PLN wg kursu sprzedaży USD mBank z dnia dokonywania wpłaty)
Miejsce na wyprawie gwarantuje wpłata zaliczki stanowiąca około 30% ceny wyprawy.
Zalecane wyposażenie uczestnika:
– aparat fotograficzny (z możliwością ustawienia trybu manualnego, z wymienną optyką, rejestrujący zdjęcia w formacie RAW),
– obiektywy: standardowy zoom i teleobiektyw,
– statyw, pilot zdalnego wyzwalania,
– filtry szare, połówkowe,
– zapas kart pamięci i akumulatorów,
– ładowarka,
– latarka czołówka (fotografujemy również w nocy),
– odpowiednia odzież letnia oraz ochrona przed wiatrem,
– buty trekingowe nad kostki, lekkie obuwie sportowe, klapki,
– nakrycie głowy chroniące przed słońcem,
– krem ochronny z filtrem UV,
– strój kąpielowy,
– dedykowane zbiorniki na wodę (bidon, waterbag itp.),
– kieszonkowe na napoje, posiłki, napiwki – min. 400$.
Walutą w USA jest dolar amerykański (USD). Powszechnym środkiem płatniczym są karty kredytowe. Ze względów bezpieczeństwa, jak również wygody zalecane jest wyrobienie takiej karty przed wyjazdem za granicę w jednym z polskich banków.
Od osób przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z Polski nie są wymagane szczepienia. Opieka medyczna jest wszędzie dostępna i na wysokim poziomie, lecz jej koszty są bardzo wysokie. Wizyta u lekarza ogólnego kosztuje zwykle ponad 100 USD, doba w szpitalu – od 500 do kilku tysięcy USD, nie licząc badań i zabiegów. Konieczne jest więc posiadanie ubezpieczenia turystycznego, pokrywającego koszty leczenia w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Organizator zaleca dobrowolne, za dodatkową opłatą podwyższenie sum ubezpieczeniowych w przypadku tej wyprawy.
Większość atrakcji, które odwiedzimy znajduje się na terenach pustynnych/skalistych gdzie temperatura w czerwcu może sięgać 40 stopni w cieniu! Nawet kilkuset metrowy spacer może być sporym wyzwaniem dla naszych organizmów.
Darmowe WiFi dostępne jest praktycznie w każdym miejscu noclegowym. Koszty rozmów, SMS czy transmisji danych są bardzo wysokie. Najtańszym, aczkolwiek też dość kosztownym rozwiązaniem, jest zaopatrzenie się w lokalną kartę SIM.
Warto mieć na uwadze, że większość atrakcji, które odwiedzimy znajduje się na terenach pustynnych/skalistych gdzie temperatura w czerwcu może sięgać 40 stopni w cieniu! Nawet kilkuset metrowy spacer może być sporym wyzwaniem dla naszych organizmów.
Nie należy podejmować żadnych nieodwracalnych decyzji związanych z podróżą lub kupować biletu aż do chwili otrzymania paszportu z wizą (zatwierdzonej autoryzacji ESTA) oraz otrzymania potwierdzenia z naszej strony, że wyprawa się odbędzie.
Napięcie w gniazdkach w USA wynosi 110V. Większość obecnie sprzedawanych urządzeń jest kompatybilnych z tym napięciem jednakże należy zaopatrzyć się w adaptery do amerykańskich gniazdek (koszt od 5,00 zł/sztukę).
Minimalna liczba uczestników, by potwierdzić grupę i termin to 6 osób.
Od 11 listopada 2019 roku Polska stała się 39 krajem, który będzie mógł skorzystać z ruchu bezwizowego ze Stanami Zjednoczonymi.
Autoryzację ESTA możesz dokonać na stronie: ESTA
Jak będzie wyglądało podróżowanie do USA po wprowadzeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego🇵🇱🇺🇸? pic.twitter.com/RYQ8bhCZO4
— US Embassy Warsaw (@USEmbassyWarsaw) 28 października 2019